Ewangelizacje

Gdziekolwiek Bóg otwiera drzwi, tam idziemy, aby być rękoma i stopami Jezusa Chrystusa na ziemi. 

Ewangelizacja to nie tymczasowe działania, ale nasz styl życia. 

Głosimy Ewangelię Jezusa Chrystusa na ulicach Warszawy, organizujemy koncerty uwielbienia w okresie wiosenno-jesiennym na warszawskiej Starówce, chodzimy do szpitali, by modlić się o chorych, prowadzimy wyjazdy misyjne do różnych miast w Polsce.

 

Oto ostatnie z naszych działań:

IMG 4765
IMG 4773
IMG 4772
IMG 4768

Światłość zaś świeci w ciemności, a ciemność jej nie przemogła - ewangelizacja w Halloween  na ulicach Warszawy 

Kiedy cały świat przebiera się za postaci z kultury śmierci, a ciemność próbuje napierać  z każdej strony – nie możemy pozostawać obojętni. Wieczorem postanowiliśmy wyjść na warszawskie ulice i głosić Jezusa Chrystusa. Ludzie są głodni prawdy, szukają, mają pytania i wątpliwości. Odbyliśmy wiele rozmów, modliliśmy się z młodymi i starszymi ludźmi i uwielbialiśmy Boga w różnych miejscach, głosząc Ewangelię.
Piesi przystawiali, słuchali – to dźwięki uwielbienia i słowa śpiewanych pieśni, nie pozwoliły im odjeść: Nie muszę zmagać się, zwycięstwo odnalazłem i to, co Jezus dał już więcej nie odpuszczę. Nie jestem sam, bo z wielkim Bogiem chodzę, to królów Król, to panów Pan…

Darmo wzięliście, darmo dawajcie – świąteczna wizyta w szpitalu.

Nie ma większej radości niż ta, kiedy możemy dzielić się z drugim człowiekiem Bożą miłością, poświęcić czas, uwagę, potrzymać za rękę, cierpliwie wysłuchać, śmiać się razem albo ocierać ukradkiem łzy. 
W grudniowy piątek tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedziliśmy jeden z warszawskich szpitali. Zabraliśmy ze sobą uśmiech, prezenty, ale przede wszystkim Dobrą Nowinę i Jego obecność. To ona czyniła cuda, dotykała serc, usuwała strach i wypełniała cały oddział nadzieją i doświadczeniem Bożej miłości.  

Rozdaliśmy prezenty 21 pacjentom, modliliśmy się razem z nimi, wdzieliśmy łzy, widzieliśmy jak Duch Święty działał - a oni wszyscy otwierali swoje serca, dzieli się z nami marzeniami, pragnieniami, Duch Święty dawał słowa wiedzy. 

Pani Janeczka widoczna na zdjęciu w okularach - miała być wypisana do domu następnego dnia - ale Bóg ma swoje pory i czasy - ona czekała na to spotkanie z Bogiem i z dziecięcą ufnością oddała swoje życie Panu Jezusowi. 

Inna starsza Pani ze wzruszeniem w głosie powiedziała na koniec: Dziękuję, że wy tacy młodzi pamiętaliście o nas starych, że przyszliście do nas.
Pamiętajmy - w każdym czasie, obfitym i trudnym. Niezmiernie, nieustępliwe bądźmy rękoma i stopami Jezusa dokądkolwiek nas posyła. Żniwo jest gotowe…

Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy niezwykłą i serdeczną siostrę oddziałową - prawdziwą kobietę wiary. 

IMG 4387
9752E61A 33B1 471B 9B49 8E0D8FA689FC
IMG 4392
IMG 4394
AUTORKA 65752327 2749941365020755 9178014802797133824 O (1)[14605]

Lider służby ewangelizacyjnej:

Anna Brzezińska - Liderka i koordynatorka działań ewangelizacyjnych w Kościele Chwały w Warszawie. Zawodowo redaktorka i tłumaczka.
Kocha słowo - mówione, pisane, a najbardziej Boże.
Jej motto życiowe brzmi: Nie bój się, tylko wierz!