Misja w Pakistanie

IMG 20231218 WA0013
IMG 20231218 WA0019
IMG 20231218 WA0017 — Kopia

Pakistan jest krajem islamskim, populacja chrześcijan wynosi tam zaledwie około 1,59%. I choć oficjalnie przyjmuje się, że pakistańscy chrześcijanie mają wolność wypowiedzi, wciąż traktuje się ich jak obywateli drugiej kategorii. Dyskryminowani są w szkołach, na uniwersytetach i w miejscach pracy. Zdarzają się również regularne prześladowania i przemoc.

Szczególnie dramatycznie wygląda sytuacja młodych dziewczynek w chrześcijańskich społecznościach. Z powodu wiary są uprowadzane, bite, gwałcone i zmuszane do konwersji. Zarówno organizacje praw człowieka, jak i przywódcy kościołów interweniowali wielokrotnie w tej sprawie.

Kościół pastora Erica znajduje się w ubogim regionie. Dochody ludzi są bardzo niskie. Z tego powodu niektórzy zajmują się także handlem narkotykami, by przeżyć. Nie stać ich również na wykształcenie dzieci. Jedynie w szkołach misyjnych do tej pory istniała możliwość darmowego dostępu do edukacji. Kilka lat temu w tym regionie szkoła została zamknięta. Jednak Bóg włożył w serce pastora Erica pragnienie ponownego otwarcie szkoły. Dzieci są w niej uczone nie tylko podstaw języka urdu i angielskiego, czy matematyki. Czytają również Słowo Boże i są przygotowywane do życia pełnią Królestwa Bożego.

Vicky Eric jako młody człowiek 15 maja 2000 r. zaprosił Jezusa do swego życia, tego samego dnia otrzymał dar mówienia językami, a trzy dni później został ochrzczony. Zaczął uczęszczać do kościoła, a Bóg wspierał go w codziennych zadaniach, tak że w 2006 r. udało mu się ukończyć szkołę. Po kilku latach otrzymał powołanie, by zostać pastorem, i założył lokalny kościół. Wspólnota początkowo liczyła tylko pięć osób, ale w ciągu kilkunastu lat ich liczba wzrosła do 200. W służbie wspiera go rodzina – pastor Vicky ma żonę i dwójkę dzieci. Jedna z sióstr, Nazia, uczy dorosłe kobiety czytać i pisać, tak by mogły samodzielnie poznawać Biblię. Druga siostra, Asha, usługuje w darze proroczym i razem z blisko 60 kobietami codziennie gromadzą się na modlitwę.

Pastor Vicky przedpołudnia spędza na modlitwie i studiowaniu Słowa, popołudniami zaś odwiedza członków kościoła. Z każdą rodziną widzi się zazwyczaj dwa razy w miesiącu. Podczas spotkań dzieli się Słowem, modli się o rozwiązanie problemów oraz uzdrowienie. Oprócz nabożeństw niedzielnych we wtorki kościół gromadzi się na wspólnej modlitwie, a w czwartki odbywają się zajęcia szkoły biblijnej dla nastolatków.

IMG 20231109 WA0008
IMG 20231109 WA0002
IMG 20231109 WA0007
IMG 20231109 WA0013 — Kopia

Życie chrześcijan jest bardzo trudne – mówi pastor Vicky. – Jest nieprzewidywalne. Borykamy się z prześladowaniami w każdej dziedzinie.

Jak możesz pomóc?

Różni ludzie – jeden cel

Pakistan składa się z czterech prowincji. Ludność chrześcijańska jest rozproszona w różnych miastach, miasteczkach i wsiach Pakistanu. Do wielu wiosek i miasteczek jest trudny dostęp. Do ewangelizacji najpilniej potrzebne są Biblie w języku urdu, fundusze na krucjaty ewangelizacyjne, na sprzęt i nagłośnienie. Brakuje także wyposażenia szkolnego dla dzieci: plecaków, mundurków, podręczników i przyborów szkolnych.

Aby finansowo wesprzeć nasz program, wpłać darowiznę na konto Kościoła Chwały z dopiskiem: „Misja w Pakistanie”. Zachęcamy do regularnych comiesięcznych wpłat w wysokości 30 zł, 50 zł, 100 zł lub więcej. Każda kwota, nawet najmniejsza, ma znaczenie.

Zachęcamy Was gorąco do praktycznego wspierania pracy misyjnej Kościoła Chwały w Pakistanie. Razem możemy zmienić świat!

Chcę wesprzeć