Misja w Kenii

Kościół Pastora Samsona Zakupiony Sprzęt Do Uwielbienia I Nagłośnienia
PHOTO 2020 04 14 21 42 26 (1)
PHOTO 2020 04 14 21 42 26 (2)
PHOTO 2020 04 14 21 42 26

Kościół prowadzony przez pastora Davida powstał w 2012 r. jako grupa domowa. W ciągu dwóch lat rozwinął się na tyle, że już w 2014 r. rozpoczęto regularne niedzielne nabożeństwa. Dziś wspólnota liczy około 200 osób i rozrosła się do 3 kościołów: w Kisii, Masaai oraz Kuria. Kościół opiekuje się 29 osieroconymi dziećmi. Wiele z nich zostało porzuconych przez rodziców. Inne w skutek doniesień o przemocy domowej, znęcaniu się lub molestowaniu zostały odebrane rodzicom.

Pastor David: Dziękujemy każdej osobie za comiesięczne wsparcie. Dzięki temu wydajemy setki posiłków, udaje się taż dokupić ciepłe koce, buty, materace i moskitiery. Zakupiliśmy również kolejne egzemplarze Biblii oraz sprzęt muzyczny i nagłaśniający do kościoła. Potrzeb jest wiele. Chcemy również zakładać kościoły na wzór nowotesamentowy i prowadzić służbę wśród ubogich i sierot.

Kościół prowadzony przez pastora Samsona powstał w 2016 r. w wiosce Kengariso, niedaleko granicy z Tanzanią. Początkowo działał na zasadzie grupy domowej, która dziś rozwinęła się w ponad 60 osobową społeczność. Wspólnota opiekuje się 23 dziećmi.

Pastor Samson: Jeśli chodzi o nasze największe materialne potrzeby, to marzymy o dużo większym budynku kościoła – dla 300 osób. wyposażonym w instrumenty, abyśmy mogli z mocą uwielbiać Boga. Nasze duchowe potrzeby dotyczą przede wszystkim codziennego napełniania się Słowem Bożym. Wizja, jako Bóg nam daje to życie świętym życiem, i zakładanie kolejnych kościołów w okolicznych wsiach. Naszym celem  jest zdobywanie dusz ludzkich dla Jezusa Chrystusa – szczególnie teraz, przed Jego przyjściem.

Program Misja w Kenii prowadzony Kościół Chwały we współpracy z Fundacją Nadzieja dla Przyszłości. Celem programu jest zaspokojenie materialnych i edukacyjnych potrzeb dzieci z domów dziecka, prowadzonych przez dwa kościoły w Kenii, a także wsparcie tamtejszych pastorów w budowaniu silnych apostolskich kościołów na wzór nowotestamentowy. Dzięki pomocy indywidulanych darczyńców dzieci otrzymują żywność oraz mogą kontynuować edukację. Co miesiąc przekazujemy finansową darowiznę dla dwóch lokalnych kościołów prowadzonych przez pastora Davida i pastora Samsona.  Kilka lat temu udało nam się również odwiedzić kościoły w Kenii, spotkać indywidualnie z każdym z pastorów, uczestniczyć w nabożeństwach, modlić się razem z nimi i podzielić poselstwem o nadziei i mocy Chrystusa oraz o wielkich Bożych planach. W minionym roku przekazaliśmy również darowiznę na pokrycie kosztów leczenia pastora Samsona. Cieszymy się bardzo, widząc jak praca Boża rozwija się w Kenii.

Chcę wesprzeć
PHOTO 2020 04 14 21 42 25