Misja Ukraina

Ukr Mat
UA MARYSIA TARNOPOL
Ukr
Lyggz3fg

Kościół Chwały oraz Fundacja Nadzieja dla Przyszłości od wybuchu wojny w lutym 2022 r. angażują  się w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, w tym ukraińskim kościołom oraz uchodźcom w Polsce.

Jak pomagaliśmy? 

Nasi liderzy i wolontariusze polskiego oraz ukraińskiego pochodzenia intensywnie pracowali na rzecz pomocy Ukraińcom. Koncentrowaliśmy na trzech strategicznych kierunkach:
• przekazywaniu i dostarczaniu wsparcia finansowego i materialnego lokalnym kościołom chrześcijańskim w Ukrainie,
• wsparciu materialnym i duchowym dla uchodźców przybywających do Polski,
• organizacji akcji ewangelizacyjnych w Warszawie i przy granicy z Ukrainą oraz druku materiałów ewangelizacyjnych w języku ukraińskim.

Co udało się zrobić w 2022 i 2023 r. 

W marcu i na początku kwietnia zorganizowaliśmy kilka wyjazdów ewangelizacyjnych na granicę polsko-ukraińską w Przemyślu. Stworzyliśmy punkt wydawania ciepłych posiłków, rozdaliśmy kilkadziesiąt litrów ciepłej zupy, przekąski i napoje, a także głosiliśmy Dobrą Nowinę i modliliśmy się o wiele osób. Pomogliśmy również kilku ukraińskim rodzinom w znalezieniu transportu i bazy mieszkaniowej w Polsce, przekazaliśmy też pomoc finansową na wyżywienie uchodźców przebywających w polskich rodzinach.

 

0Cb64e3c 89B6 4496 Acda 908F7043154e
Ukr2
Unnamed
Ukr3

Zorganizowaliśmy kilka konwojów z pomocą humanitarną o wartości ponad 20 tys. złotych. Zakupiliśmy dziesiątki kilogramów mąki, cukru, makaronu, kawę, herbatę, słodycze, konserwy oraz środki higieniczne i medyczne, które zostały przewiezione na granicę i odebrane przez przedstawicieli ukraińskich kościołów z (m.in. kościoła w Kijowie i Równem).

Przekazaliśmy pomoc finansową kościołom w zachodniej Ukrainie (Równe, Tarnopol, Lwów) przeznaczoną na pracę z uchodźcami ze wschodniej Ukrainy.

Wysłaliśmy dwie palety lekarstw do Równego (miejscowość w zachodniej Ukrainie), przeznaczone na zabezpieczenie bieżących potrzeb żołnierzy.

Zakupiliśmy i przekazaliśmy opatrunki, kamizelki kuloodporne, kamerę noktowizyjną, leki, antybiotyki oraz specjalistyczną apteczkę dla żołnierzy, jak również bezpośrednią pomoc finansową. Na ten cel wydaliśmy 10 tys. złotych.

Kupiliśmy kilofy, łopaty i siekiery, które przeznaczone zostały do wydobywania osób spod gruzów budynków. Pozyskaliśmy od sponsorów setki skarpetek, nakolanników i bieliznę termoaktywną dla żołnierzy w okopach z batalionu stacjonującego w okolicy Równego. Nabyliśmy dla 400 żołnierzy namioty, przybory kosmetyczne i higieniczne, bieliznę męską, czapki z daszkiem i jedzenie o długim terminie przydatności do spożycia oraz wyposażyliśmy ich w przedłużacze, generatory prądu i latarki czołówki.

Zaangażowaliśmy grupę wolontariuszy (posługujących się językiem polskim i ukraińskim), którzy działali w dwóch miejscach gromadzących uchodźców – w ośrodku relokacyjnym w Ożarowie Mazowieckim i w prywatnym hostelu w Lesznowoli. Pomagali jako tłumacze, dostarczali dary zakupione przez nas oraz samodzielnie pozyskują dary i środki od sponsorów.

 

Piknik Dla Dzieci UA
Unnamed (3)
Unnamed (5)
Ukr3

Zorganizowaliśmy całodniowe wyjście na plac zabaw ze ścianką wspinaczkową i animatorami dla 20 dzieci z mamami, aby pomóc młodym uchodźcom w radzeniu sobie z przewlekłym stresem i traumą. Po pełnym atrakcji dniu zabraliśmy wszystkich do restauracji fast food, aby uśmiechy na twarzach dzieci były jeszcze większe.

Dzięki wpłatom od darczyńców indywidualnych przekazaliśmy 109 plecaków oraz 29 piórników dla dzieci rozpoczynających edukację szkolną rozlokowanych w prywatnych mieszkaniach.

Pozyskaliśmy 20 komputerów na rzecz domów dziecka w Ukrainie, aby umożliwić tamtejszym dzieciom edukację online. Pomoc obejmie podopiecznych czterech placówek zlokalizowanych w miejscowościach Drohobycz, Stryj i Lwów.

Sfinansowaliśmy pobyt na letnim obozie dla młodzieży grupie młodych z jednego z kościołów w Tarnopolu. Regularnie we współpracy ze służbą pastora Benny'ego Hinna przekazywaliśmy dary żywnościowe oraz leki przewożąc je na granice polsko-ukraińską.

Dofinansowaliśmy organizację obozu młodzieżowego dla dzieci uchodźców z północnej części Ukrainy – organizowany przez zaprzyjaźniony kościół w Tarnopolu. 

Podczas organizowanych przez nas konferencji dla Pastorów i Liderów – gościliśmy wielu pastorów z Ukrainy – sfinansowaliśmy ich pobyt i noclegi w Polsce. Wspólnie modliliśmy się o przyszłość Ukrainy, Boże rozwiązania i interwencje. 

Chcę wesprzeć