fbpx
Menu Zamknij

Zbiórka na pomoc dla kościołów na Ukrainie 

Zgodnie z informacjami przekazanymi mediom przez prezydenta Wołodymyra Zelenskiego, 10 mln mieszkańców Ukrainy jest pozbawionych dostępu do energii elektrycznej. Zniszczona lub poważniej uszkodzona jest już połowa elektrowni i stacji transformatorowych. Pomoc humanitarna dla mieszkańców Ukrainy jest bardzo potrzebna. Zimą temperatura w niektórych rejonach Ukrainy może spaść do nawet -20 stopni Celsjusza. Mieszkańcy mają kłopoty z dostępem nie tylko do prądu, ale także do bieżącej wody, paliwa do awaryjnych generatorów, ciepłej odzieży czy leków.

Kościoły w Ukrainie potrzebują TWOJEJ pomocy!

Od początku wojny Kościół Chwały udziela wsparcia finansowego i materialnego lokalnym kościołom chrześcijańskim na Ukrainie. W najbliższych dniach organizujemy transport z pomocą humanitarną do zaprzyjaźnionych kościołów w Tarnopolu oraz we Lwowie. Kościoły te stoją przed ogromnym wyzwaniem ratowania życia członków swoich społeczności, jak i uchodźców z terenów objętych działaniami wojennymi, aby zapewnić wszystkim dostęp do ogrzewanych pomieszczeń, ciepłych posiłków, ubrań i leków.

Zbieramy na:
– zakup generatorów prądu dla kościołów na Ukrainie, w tym w Tarnopolu i we Lwowie oraz kanistrów z paliwem do generatorów,
– leki, ciepłą odzież, żywność o długim terminie przydatności do spożycia,
– wywiercenie studni dla kościoła we Lwowie, aby umożliwić dostęp do świeżej wody.

Ze względu na brak prądu, wiele osiedli jest pozbawionych bieżącej wody.W tym celu utworzyliśmy specjalne rachunki bankowe, na które można dokonywać wpłat:

Numer rachunku Kościoła Chwały:
Bank PEKAO S.A. 41 1240 5989 1111 0010 2913 6170
Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego, Pomoc dla Ukrainy

Numer rachunku Fundacji Nadzieja dla Przyszłości:
Bank PEKAO S.A. 55 1240 5989 1111 0010 4402 1635
Tytuł przelewu: Pomoc humanitarna Ukrainie

Każdą darowiznę przekażemy na zakup powyższej pomocy.
Raport z udzielony pomocy opublikujemy na stronie internetowej Kościoła Chwały i Fundacji Nadzieja dla Przyszłości oraz na social mediach.

Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść, byłem spragniony, a daliście Mi pić, byłem obcym przybyszem, a przyjęliście Mnie, byłem nagi, a ubraliście Mnie, byłem chory, a doglądaliście Mnie, byłem w więzieniu, a odwiedziliście Mnie. [Ewangelia Mateusza 25:35-36]

X