Siła do zdobywania bogactw!

Co się wydarzy, gdy połączymy starotestamentowe prawo do błogosławieństwa materialnego z radykalną nowotestamentową ofiarnością?

„W „Głosie Przebudzenia” będziemy regularnie pisać na temat finansów, biznesu, rozwoju zawodowego. Pragniemy, aby człowiek Boży był doskonały i przygotowany do wszelkiego dobrego dzieła (2 Tym. 3:17). Kiedy modlimy się o przebudzenie w Polsce i marzymy o chrześcijańskich szkołach, uniwersytetach, stacjach radiowych i telewizyjnych, pamiętajmy, że to wszystko kosztuje. Miliony! Dlatego Bóg akcentuje obecnie tak mocno objawienie dotyczące finansów i finansowania Królestwa Bożego. (…)
Stary Testament zawiera także dokładne instrukcje, ile i jakie ofiary należy składać Bogu. Wszystko ma swoją miarę: omer, efa, chomer, sykl, ger, mina, talent. Jak w aptece. Zwróć też, proszę, uwagę na liczne spisy darów przekazywanych przez poszczególnych starszych ludu czy królów. Zauważ, jak bacznie Duch Święty pilnował, aby wszystkie te imienne wykazy znalazły się w Piśmie dla przyszłych pokoleń. Ofiarność była praktycznym i jakże wymiernym wyrazem szacunku dla Stwórcy. (…)
Nowy Testament nie przeczy Staremu. Objawia tego samego Boga. Buduje dalej, wyżej, podnosi poprzeczkę (Mat. 5:17-48). Nowy Testament promuje ofiarność ponad miarę. Narodzinom pierwszego Kościoła towarzyszyła totalna ofiarność – sprzedawanie całego mienia. Jezus, gdy powoływał uczniów, również oczekiwał ofiary totalnej – porzucenia dotychczasowego stylu życia, inwestowania w Królestwo Boże. Bycia dobrym szafarzem (zarządcą) – czyli pomnażania wszystkiego, co od Boga dostajesz – niezależnie, czy są to dary duchowe, talenty, czy zasoby (…).
Kiedy zaczynałam pisać ten artykuł, Bóg bardzo wyraźnie powiedział mi, że łączy starotestamentowe radykalne objawienie na temat prawa każdego Bożego dziecka do błogosławieństwa materialnego z nowotestamentową radykalną ofiarnością! Starotestamentową odwagę w czynieniu sobie „ziemi poddaną” wiąże z apostolskim zrozumieniem budowania silnego, zarządzającego kościoła, który w pełni rozumie swój duchowy autorytet oraz fakt, że wszystko, co ma, należy do Boga (…)”.

Artykułu „Siła do zdobywania bogactw!” w całości został opublikowany w nr 1 magazynu Głos Przebudzenia/Voice of Revival.

Pierwszy numer dostępny na:
Link do sklepu wydawnictwa: http://ndp.org.pl/
Link do zakupu ebooka:
http://ndp.org.pl/produkt/e-book-glos-przebudzenia/
Link do zakupu wersji papierowej:
http://ndp.org.pl/produkt/glos-przebudzenia/
Link do strony Głosu Przebudzenia z możliwością pobrania darmowego rozdziału:
http://ndp.org.pl/glos-przebudzenia/