fbpx
Menu Zamknij

Głos Przebudzenia

Głos Przebudzenia to magazyn wydawany jako półrocznik w formie papierowej i elektronicznej. Magazyn to chrześcijańskie czasopismo poruszające aktualne zagadnienia związane z duchowością, społeczeństwem oraz wyzwaniami codziennego życia i współczesnego kościoła.

Głos Przebudzenia nr 1 (4) 2021

Temat numeru: Przebudzenie albo śmierć
W tym numerze hasłem przewodnim uczyniliśmy tytuł wywiadu z doktorem Michaelem L. Brownem – Przebudzenie albo śmierć. Co zrobić, żeby Kościół nie został zepchnięty na margines społeczny i duchowy i jakie wyzwania nas czekają. Rozmawiamy z Danielem Kolendą o treningu u boku Reinharda Bonnkego, o wspaniałym przykładzie sukcesji w służbie i o planie dotarcia z Ewangelią do milionów ludzi na świecie.

W numerze m.in.
• W dziale HISTORIA artykuły prof. Wojciecha Gajewskiego, dr. Alfreda Palli oraz Adama Nawrockiego. Wyruszamy w podróż od historii starożytnej, przez czasy początków Kościoła, okres polskiej reformacji, aż po wiek XIX – wielkie postaci, przełomowe wydarzenia, inspirujące przesłanie.
• W dziale BIZNES podejmujemy mało wygodny, ale jakże bliski każdemu temat – podatki. Przyglądamy się im z perspektywy ekonomicznej, biblijnej i społecznej. Opowiemy także, jak można rozwijać się zawodowo, będąc młodą mamą. Rozmawiamy też z Davidem Balestrim o tym, czy można być powołanym przez Boga do… biznesu.
• Odwiedzamy społeczność mesjańską City of Life w Sderot w Izraelu. Poznajemy pracę wspólnoty oraz stojące przed nią wyzwania.
• W dziale RODZINA rozmawiamy o edukacji seksualnej dzieci i młodzieży oraz przedstawiamy praktyczne porady dla rodziców.
• Poruszamy temat uwolnienia od presji demonicznej i przy okazji obalamy kilka mitów. Dajemy również głos różnym osobom, by opowiedziały o tym, jak Bóg odmienił ich życie, małżeństwa, rodziny.
• Dodatkowo: artykuł pastora z Białorusi – komentarz do bieżących wydarzeń z perspektywy Kościoła. Janusz Szarzec pisze o judaizacji Kościoła. Marcin Podżorski wyjaśnia, o co tak naprawdę chodzi z dziesięciną.

KUP NUMER

Głos Przebudzenia nr 2 (3) 2020

Temat numeru: Odpowiedzialność i wpływ
W tym numerze GŁOSU PRZEBUDZENIA tematami wiodącymi są odpowiedzialność i wpływ. Odpowiedzialność za swoje powołanie, rodzinę, społeczność, a także za kraj. Wpływ jednostkowy, a także zbiorowy, który mamy jako kościoły. Zaprosiliśmy do współpracy autorów z różnych środowisk ewangelicznych. Rozmawiamy z Paulą White-Cain, doradczynią prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, oraz z liderami znanych kościołów w Europie i Ameryce. Dużo miejsca poświęcamy tematowi Jerozolimy jako stolicy państwa Izrael, miasta Bożych obietnic i Bożego przymierza. Rozmawiamy z przedstawicielami ambasady Izraela w Polsce oraz Departamentu Stanu USA. W dziale Rodzina przedstawiamy teksty nie tylko o tym, jak budować małżeństwo, ale również jak znaleźć współmałżonka. Rozmawiamy z biznesmenami, jak prowadzić firmę z wartościami. Numer jest bogaty w wywiady, zarówno te wielkoformatowe, jak i krótkie, ankietowe wypowiedzi na różne tematy.

W numerze m.in.
• Ekskluzywny wywiad z pastor Paulą White-Cain, pełniącą funkcję duchowej doradczyni prezydenta Stanów Zjednoczonych.
• Dział dedykowany Izraelowi, a w nim: Alfred Palla i  historia Jerozolimy, Janusz Szarzec o współczesnych sporach o „święte miasto”, wypowiedź Ambasadora Izraela w Polsce, Alexandra Ben Zvi oraz wypowiedź Departamentu Stanu USA. 
• Czy kościół ma wpływ na państwo? Specjalnie dla Was wypowiedź apostoła Maldonado z King Jesus Ministry Miami, USA oraz Ivana Meszarosa z kościoła HIT na Węgrzech!
• dr Roberts Liardon odkrywa kulisy pracy nad cyklem Boży generałowie.
• Kontynuujemy wątek dziedzictwa reformacji w Polsce i historii Kościoła.
• Sławomir Łopalewski w wywiadzie z dr hab. Marcinem Piątkowskim o roli klasy średniej w Polsce.
• Inspirujące wywiady z biznesmanami – jak budować własny biznes, firmę rodzinną?
• Młodzi o odpowiedzialności, czyli oddajemy głos pokoleniu nastolatków.
• Zadbaliśmy również o singli… Dowiesz się jak znaleźć żonę i męża!
• I wiele innych niespodzianek 😉

KUP NUMER

Głos Przebudzenia nr 1 (2) 2020

Temat numeru: Nowa reformacja
Przyglądamy się temu zagadnieniu z perspektywy historycznej, współczesnej, polskiej i europejskiej. Stawiamy pytania o przyszłość; o to, w jakiej mierze zależy ona od kondycji Kościoła Jezusa Chrystusa. Przedstawiamy wymogi dla kościołów, które chcą mieć realny wpływ na społeczeństwo. Pokazujemy, jak można przyjąć prawdy nowej reformacji i zacząć żyć w pełni mocy Ducha Świętego i powołania. Definiujemy czym jest sukces według biblijnego standardu i odkrywamy, jakie są kluczowe czynniki odniesienia zwycięstwa w każdym zakresie życia.

W numerze m.in.
• Co reformacja dała nowożytnej Europie?
• Czy kryzys rodziny zbiega się z kryzysem tzw. cywilizacji zachodniej?
• W jaki sposób pełna ewangelia może stać się kluczem do przebudzenia w kościołach?
• Silna Rzeczpospolita, sprawne państwo. Czy to może być realna perspektywa?
• Spłata kredytów przed czasem – czy to możliwe?
• Jak sprawić, aby dzieci osiągnęły swój maksymalny potencjał?

KUP NUMER

Głos Przebudzenia nr 1 (1) 2019

Temat numeru: Polska – Izrael. Droga do pojednania – Janusz Szarzec
Autor analizuje temat i szuka odpowiedzi na pytanie, czy jest możliwe polsko-izraelskie, trwałe przymierze, oparte na prawdzie, równości i wzajemnym szacunku? Jak zbudować drogę do nowej jakości wzajemnych relacji pomiędzy naszymi narodami? Jaką postawę chrześcijanie winni przyjąć wobec Żydów? -„Niepodobna również rozmawiać o polsko-żydowskich sprawach pod presją, ze straszakiem „antysemityzmu” przystawionym do głowy. Trzeba sięgnąć do korzeni problemów, nawet gdyby okazało się to bolesne dla obu stron.” – pisze Janusz Szarzec.

W numerze m.in.:
• Agnieszka Onyszczuk zwiastuje zakończenie wpływu „starego” kapłaństwa – z urzędu
• Wykop swoją studnię – Urszula Jankowska-Matan wzywa nas do poważnej pracy duchowej
• Marta Wróbel daje cenne wskazówki do zrozumienia poziomów wolności finansowej.
• „Rób to, co mówisz. Twoje dzieci patrzą. Słyszą. Chcą widzieć miłość między rodzicami, potrzebują zasad w domu i stabilności”. – rozmowa z Pawłem i Szymonem Haponiukami o tym, jak wzbudzić nowe pokolenie wierzących dzieci.
• LGbT+ Konflikt cywilizacyjny – Janusz Szarzec pisze o tym, co robić, gdy polityka interesuje się naszymi dziećmi.

KUP NUMER

Lista artykułów

Artykuł 1

Kościół Chwały jest dynamicznie rozwijającym się kościołem chrześcijańskim o charakterze niedenominacyjnym. Kościół tworzą odrodzeni duchowo ludzie z różnych grup społecznych, zawodowych oraz wiekowych, których łączy żywa wiara w Jezusa Chrystusa oraz chęć naśladowania Go w codziennym życiu.


Artykuł 2

Kościół Chwały jest dynamicznie rozwijającym się kościołem chrześcijańskim o charakterze niedenominacyjnym. Kościół tworzą odrodzeni duchowo ludzie z różnych grup społecznych, zawodowych oraz wiekowych, których łączy żywa wiara w Jezusa Chrystusa oraz chęć naśladowania Go w codziennym życiu.


Artykuł 3

Kościół Chwały jest dynamicznie rozwijającym się kościołem chrześcijańskim o charakterze niedenominacyjnym. Kościół tworzą odrodzeni duchowo ludzie z różnych grup społecznych, zawodowych oraz wiekowych, których łączy żywa wiara w Jezusa Chrystusa oraz chęć naśladowania Go w codziennym życiu.


X