fbpx
Menu Zamknij

Piknik dla dzieci z Polski i Ukrainy

Cóż to był za dzień! Piknik integracyjny dla dzieci z Polski i Ukrainy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Mogliśmy ugościć 90 gości z Ukrainy: dzieci z mamami z dwóch ośrodków dla uchodźców: w Pilaszkowie oraz w Kreczkach i z prywatnego hostelu w Lesznowoli oraz z najbliższego sąsiedztwa kościoła. Na widok dmuchańca rozstawionego na naszym terenie, dzieci z okolicznych domów przybyły wraz z opiekunami i dołączyły do wspaniałego nabożeństwa dla najmłodszych, a potem wspólnej zabawy.

Zaczęliśmy od uwielbienia i wspólnego śpiewania piosenki „Jestem Superktoś”, potem dzieci słuchały Słowa przygotowanego przez Elę, liderkę służby dziecięcej. Gdy ciocia Ela zapytała kto chce, aby Jezus został ich przyjacielem, wszystkie ręce podniosły się do góry! Dzieci wyszły do modlitwy, były łzy wzruszenia, zarówno wśród dzieci jak i wielu mam.

Po zakończeniu spotkania, dzieci bawiły się na dmuchańcu, malowały buzie, sprawdzały jak działa świat nauki, odpowiadały na pytania konkursowe (np. z czego są zrobione pielmieni?:), kręciły się wraz z kolorową chustą, wcinały hot-dogi i zaklejały ręce kolorową watą.

Mamy z kolei rozmawiały przy kawie i poczęstunku, mogliśmy wesprzeć je modlitwą i słowami nadziei. Na zakończenie mamy dostały książki w języku ukraińskim: „Więcej niż cieśla” oraz Ewangelię św. Jana, a dzieci drobne podarunki.

Piknik zakończył się wspólnym odtańczeniem utworu „Cza, cza, cza”. Cała sala mali i duzi „zrobili hałas” dla Jezusa!

Było cudownie! A my już myślimy, jak kontynuować rozpoczętą pracę ewangelizacyjną wśród mam i dzieci.

W imieniu wszystkich Dzieciaków z serca dziękujemy darczyńcom, pomocnikom, Superktoś oraz Nadzieja dla Przyszłości – fundacja i wydawnictwo za uczynienie tego dnia tak wyjątkowym!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

X