21-dniowy post i modlitwa 13.01-2.02

DRODZY CZŁONKOWIE I SYMPATYCY KOŚCIOŁA CHWAŁY

W dniach 13.01-2.02 zachęcamy wszystkich członków i sympatyków Kościoła Chwały do wzięcia udziału w 21-dniowym poście i modlitwie.

Podstawą postu jest Słowo z Księgi proroka Joela 2:18-27. Czytajmy je w kontekście:

• pokuty,
  • wylania Ducha,
  • odbudowy życia.

„Wtedy Pan zapłonął gorliwością o swoją ziemię i zmiłował się nad swoim ludem. I odpowiedział Pan,
i rzekł do swojego ludu: Oto ja ześlę wam zboże i moszcz, i oliwę, i tym się nasycicie. I już was nie wystawię na hańbę między narodami. I oddalę od was wroga z północy, i zapędzę go do kraju suchego
i pustego; jego przednią straż do Morza Wschodniego, jego tylną straż do Morza Zachodniego. I rozejdzie się po nim smród i zaduch, ponieważ butnie postępował. Nie bój się, ziemio! Raduj się i wesel, gdyż Pan dokona wielkich rzeczy! Nie bójcie się wy, zwierzęta polne, gdyż zazielenią się pastwiska na stepie; drzewa wydadzą swój owoc, drzewo figowe i winorośl obficie rodzić będą. A wy, dzieci Syjonu, wykrzykujcie radośnie i weselcie się w Panu, swoim Bogu, gdyż da wam obfity deszcz jesienny i ześle wam, jak dawniej deszcz, deszcz jesienny i wiosenny. I klepiska będą pełne zboża, a prasy opływać będą moszczem i oliwą.
I wynagrodzę wam szkody lat, których plony pożarła szarańcza, konik polny, larwa
i gąsienica, moje wielkie wojsko, które na was wyprawiłem. Wtedy będziecie jeść obficie i nasycicie się,
i wysławiać będziecie imię Pana, swojego Boga, który dokonał u was cudów, i mój lud nigdy nie zazna wstydu. I poznacie, że  Ja jestem wśród Izraela i że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem i nie ma innego;
i lud mój nigdy nie zazna wstydu.”

Weź berło władzy i zacznij ustanawiać rzeczy w swoim życiu. Ogłaszaj słowa prawdy i wiary do rzeczywistości. To jest czas, by skonfrontować rzeczy w Duchu, czas realizacji Bożych obietnic. Razem łącząc się w modlitwie i wspólnym namaszczeniu możemy osiągnąć to, co niedostępne w pojedynkę.

Forma postu jest uzależniona od indywidualnej sytuacji każdej osoby – w przypadku pracy fizycznej może to być np. rezygnacja z jednego posiłku dziennie. Najważniejsze jest, aby każdy z nas był w oddzieleniu dla Boga i podłączony do Niego.

Moc objawienia imienia Jezus zniszczy każdy problem w Twoim życiu!

Pastorzy Kościoła Chwały