KIEDY i GDZIE?
Fishing to otwarte spotkania dla młodzieży w wieku 12-19 lat, odbywające się raz w miesiącu w Kościele Chwały w Warszawie (ul. Skibicka 5, Okęcie) w godz. 16.00-20.00. Spotkania połączone są z uwielbieniem, modlitwą, nauczaniem i świadectwami. Po części oficjalnej budujemy relacje poprzez rozmowy, wspólny posiłek, gry i zabawy integracyjne.

PLAN SPOTKANIA:

• Spotkanie zapoznawcze z prowadzącymi dla nowych osób: godz. 14.00-16.00
  • Spotkanie główne: godz. 16.00-18.00
  • Integracja i poczęstunek: godz. 18.00-20.00

CO ROBIMY?
Spotkania są wsparciem dla nastolatków w trudnym okresie dojrzewania i szansą na ich rozwój osobisty, między innymi uczą jak osiągać życiowe cele i marzenia, przy zachowaniu dobrych relacji z innymi ludźmi i zgodnie z własnymi predyspozycjami, w oparciu o autorytet Słowa Bożego.
Pomagamy młodzieży rozpoznać swoje słabe i mocne strony, nabyć umiejętności współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, otwartości na innych, szacunku do młodszych. Zajęcia integrują młodzież, uczą ich samoświadomości, radzenia sobie z własnymi zachowaniami i emocjami, identyfikowania wydarzeń z przeszłości, które były źródłem porażek i budowania własnej, pozytywnej tożsamości.
Zależy nam, by jak najwięcej młodych ludzi usłyszało o Bogu, który ich kocha i jest zainteresowany relacją z każdym z nich. Pragniemy, aby jak najwięcej z nich mogło doświadczyć Bożej miłości, a co za tym idzie: uzdrowienia i wolności, by nauczyli się żyć w prawdzie, doświadczyli pokoju i radości.

PROWADZĄCY:
Lider:
 Aneta Szuba, pedagog z 19 lat stażem pracy w oświacie, posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą ze środowisk patologicznych, współpracuje nie tylko z młodzieżą, ale również z rodzicami i opiekunami prawnymi

Team – grupa dojrzałych dorosłych osób, którzy mają serce dla nastolatków i pragną pomóc im przetrwać trudny czas dojrzewania i wchodzenia w dorosłość.

BĄDŹCIE Z NAMI! FISHING TEAM!

KONTAKT:

OTO CO MÓWIĄ NASTOLATKOWIE PO SPOTKANIACH:

Każdy Fishing jest wyjątkowy, ponieważ za każdym razem Bóg – poprzez liderów, którzy są dla nas wielką pomocą w Jego poznawaniu – mówi nam o czymś innym. A najlepsze jest to, że każdy doświadcza Bożej obecności na wyjątkowy sposób. Nie da się tego do końca opisać słowami – trzeba przyjechać, zobaczyć i poczuć.

Boguś, 18 lat

Niezależnie od wieku, każdy z nas na co dzień spotyka się z rożnego rodzaju zmartwieniami czy troskami, małymi czy dużymi, ważnymi czy ważniejszymi. Często nie potrafimy sobie z nimi poradzić, przytłaczają nas, są dla nas ciężarem. Natomiast jest osoba, która ma na wszystko rozwiązanie – tak, to Bóg. Kiedy powierzam mu moje zmartwienia, wszelki niepokój odchodzi, a w jego miejsce przychodzi radość i nadzieja.

Julia, 15 lat

Często wracam do pewnej przypowieści z Ew. Łukasza, która mówi o budowaniu domu na skale. Pierwszy człowiek zbudował swój dom na piasku, a gdy przyszły kataklizmy, wichury i deszcze, jego fundamenty nie były dość mocne i jego dom się zawalił. W życiu jest bardzo podobnie, jeżeli budujesz swoje życie na rozrywkach tego świata, możesz polec. Drugi człowiek zbudował swój dom na skale i gdy nadeszły wichury i deszcze, jego dom wytrzymał i został nienaruszony. Tak samo jest w życiu i dlatego tak ważne jest, aby budować je na mocnym fundamencie, jakim jest Słowo Boże, a nie na tym co oferuje świat… alkohol, papierosy i inne używki. Tak ja buduję swoje życie.

Zuzia 16 lat

Moje życie toczy się po dolinach i wzgórzach, czasem się śmieję, czasem płaczę. Bywa, że mam wszystkiego dość, a momentami jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. Chwilami mam wrażenie, jakby Bóg się ode mnie odsuwał, jakbym została sama bez niego. Wtedy mówię: „Ja bez Niego nie dam rady! Nie potrafię zrobić kroku bez Niego” Wtedy ponownie uświadamiam sobie, że to On JEST NAJWIĘKSZY I NAJPOTĘŻNIEJSZY I MA WSZELKĄ MOC  i dla Niego chcę żyć oraz Jemu służyć.

Marta 13 lat